مقالات

هتل موندراگون: نمادی از سبک واقعی طراحی

هتل موندراگون: نمادی از سبک واقعی

موندراگون (Mondragon) نخستین هتلی است که مجاز به باز کردن درهای خود در شهر تاریخی زیریاکی هلند شد.

نام این هتل برگرفته از نام کریستیبال دو موندراگون، ژنرال اسپانیایی قرن شانزدهم است که در سال ۱۵۷۵ به نمایندگی از پادشاه فیلیپ دوم اسپانیا، زیریاکی را محاصره کرد و این شهر را به دست گرفت.

از این رو، نام این شهر از همان زمان به زیریاکی معروف شد و متعاقبا با این مکان خیره کننده پیوند خورده است.

شیک با پیچ و تابی معاصر

موندراگون یک نماد سبک واقعی، یک تجربه نوستالوژی و جذاب را تداعی می سازد.

طراح داخلی بلیندا اوبینک از استودیو بینک، مفهوم کلی داخلی را توسعه داده است که در آن فرم ها، مواد، رنگ ها، چراغ ها، تزیینات و عناصر گرافیکی برای ایجاد یک محیط مناسب قرار گرفته اند.

استراتژی طراحی اوبینک برای ترجمه فضای گرم و کلاسیک از داخل شهر زیریاکی به فضای داخلی هتل، با جزئیات کامل تحقق می یابد.

موکت تایل هتلیچشم انداز این بود که یک فضای داخلی ایجاد شود که اوضاع شیک را با یک پیچ و خم معاصر پیوند بزند، تا این داستان را بیان کند که موندراگون یک هتل بزرگ است که از محلی ها و بازدید کنندگان استقبال می کند.

در رستوران کریستو، آشپزخانه با فعالیت در تمام طول روز شلوغ می شود.

سرآشپزها غذاهای دلپذیری را با الهام از غذاهای فرانسوی با ذائقه ای از کشور باسک تحت عنوان آشیانه های موندراگون در پای کوه اژدها تهیه می کنند.

از میان میزهای خود در رستوران معتبر دنیای قدیمی، میهمانان می توانند سرآشپزها را در محل کار تماشا کنند، از منظره بندر لذت ببرند یا یک میز با چشم اندازی از باغ داخلی همراه با چشمه انتخاب کنند.

از طرف دیگر، در گودن الیفی استادس، صبحانه تازه آماده است، در حالی که به نظر می رسد زمان هنوز ایستاده است، هنگام ورود میهمانان جدید، زنگ در به صدا در می آید.

طراحی داخلی هتل

طراحی داخلی هتلنگاه و احساس باشگاه آقایان (نوستالژی)

قامت موندراگون بدون بازدید از “هرنکمر” که در برج هتل واقع شده است کامل نیست.

در حالی که یک کتاب، روزنامه یا مجله را بر می دارید و در یکی از صندلی ‌های راحتی کلوب استراحت می کنید، کجا بهتر از این است که برگردید و در فضای مشخص خود را گرم کنید؟

بار دیگر، مهمانان می توانند خود را به موقع در باشگاه آقایان دنیای قدیمی تصور کنند، این دقیقاً همان چیزی است که در زندگی سابق وجود داشت.

در میان هاله‌ای از دود سیگار، نقشه با یک تنگ براندی و گیلاس‌ ها روی میز، در حالی که نسل‌ هایی از رهبران شهر سرنوشت زیریاکی را شکل می‌دادند.

باشگاه آقایان

باشگاه آقایانطراحی داخلی با مناظر جذاب و تسخیرکننده

اتاق های هتل در قسمت تازه ساخته موندراگون واقع شده اند و دکوراسیون ها بر روی ۴ نوع طراحی مختلف متمرکز شده است.

اتاق های طلایی و آبی، اتاق های سبز رنسانس، اتاق های نقره ای متروپولیتن و اتاق های قرمز رامبراند – همه آنها مختصرا در زیر توضیح داده شده است.

اتاق های طلایی و آبی: با بیان یک فضای گرم و مبهم، این اتاق ها سرشار از آرامش هستند که از نور شمالی برخوردار است.

این نوع اتاق، جو سبز نرمی را به نمایش می‌گذارد و به خورشید در حال طلوع خوشامد می‌گوید.

اتاق های نقره ای متروپولیتن: در نگاه اول، این اتاق ها کلاسیک تر به نظر می رسند که دارای سبک جنوبی آرام است.

اتاق های قرمز رامبراند: با رنگ آمیزی شلبه به غروب آفتاب، رنگ قرمز با نسخه های زیبایی از نقاشی های معروف هلندی “دی ناچوات” یا “دیده بان شب” ساخته ومبرادرت ون رجین زنده می شود.

طراحی اتاق های هتل

طراحی اتاق های هتل

طراحی اتاق های هتل

طراحی اتاق های هتل

علاوه بر ۳۸ اتاق هتل، موندراگون همچنین دو سوئیت را ارائه می دهد: اسکووین و دویولند لوفت که هر دو نمای زیبایی از مرکز شهر زیبا قدیمی دارند.

علاوه بر این، هتل دارای سوئیت زیبای موندراگون رویال، یک مجموعه بزرگ به مساحت ۱۱۰ متر مربع است که درخور  VIPهای بین المللی است.

مجموعه سوئیت رویال موندراگون دارای منظره ای باشکوه نسبت به بندر قدیمی زیراکی است که منظره زیبایی از کشتی های تاریخی بندر موزه را ارائه می دهد که با جزر و مدهای ملایم آرامش خاصی را به این مکان می دهد.

ما در اینجا هستیم تا در تمام طول مسیر به شما کمک کنیم، در صورتی که می خواهید نماد سبک خود را بسازید! در صورت نیاز به مشاوره حرفه ای، مشاور محلی شما آماده پاسخگویی به هر یک از سوالات شما و غنی سازی ذهن شما با ایده های خلاقانه برای انتخاب شماست. ما نمی توانیم بیش از این برای صحبت با شما صبر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *