وبلاگ

سونار فلورز » قدرت رنگ ها در طراحی داخلی

قدرت رنگ ها در طراحی داخلی

قدرت رنگ ها در طراحی داخلی
آنچه در این مطلب خواهید خواند

بعضی اوقات، کمتر به معنی بیشتر است. اما در دفتر جدید آژانس دیجیتال Futurice در برلین، بیش از حد هرگز کافی نیست. حداقل وقتی صحبت از رنگ ها می شود! از پایتخت فناوری و نوآوری آلمان، این شرکت به رهبران صنعت چند ملیتی مانندVW ، SAS و ABB راه حل های دیجیتالی پایان به پایان را ارائه می دهد که توسط تیم متنوعی از متخصصانی از 16 کشور جهان گردهم جمع شده اند.

با بیان مأموریت شرکتی Futurice برای بهبود ارتباط و همکاری از طریق روش های جدید کار، استراتژی طراحی داخلی کاملا واضح است. بنابراین، در مورد این واقعیت کار شده است که همکاری با همکاران و مشتریان برای موفقیت کارهایی که Futurice انجام می دهد بسیار مهم است.بیشترین توجهات طراحی بیشتر به اتاق های تیم داده می شود. این بدان معناست که اتاق های جلسات، غرفه های تلفن، پذیرایی، آشپزخانه، فضاهای چند منظوره و سایر زمینه هایی که به جلسات حضوری و از طریق تماس های ویدئویی اختصاص داده شده است، با تم های رنگی تعریف می شوند.

از طرف دیگر، دفاتر فردی، داستان های رنگی تیره تر را به عنوان یک تقابل عمدی برای برجسته کردن اهمیت همکاری و کار گروهی نشان می دهند – در عین حال این نمایانگر وسیله ای مؤثر برای بهینه سازی بودجه نوسازی است.

رنگ های همبند

استر بروکزوس از استر بروکزوس آرچیکتن با اختصاص رنگ خاص به هر فضای تیمی و در هنگام ترسیم خطوط بزرگ برای نوسازی، توانست طراحی داخلی تک رنگ را به سطح بعدی برساند. برای ایجاد حس بصری از همبندی در هر اتاق، کلیه عناصر تزئینی از نقاشی دیواری، موکت تایل، مبلمان، لامپ، فیلم روی پانل های شیشه ای راهرو و پارچه های پرده توسط یک رنگ معمول متحد می شوند.

اتاق جلساتاتاق های این تیم که با میزهای ملاقات سفارشی ساخته شده از قاب های فلزی رنگی و روتختی مشمع کف اتاق و همچنین صندلی های کارگاهی با رنگی متفاوت ساخته شده اند، تقریباً مانند یک ردیف مغازه های پنجره وقتی از راهرو دیده می شوند که در طی آن همه کارمندان چندین بار در طول روز کاری خود قدم می زنند.

رفت و برگشت یک ربعه در مقابل هر درب نشانگر انتقال مهم از راهرو به اتاق تیم است. هنگام ورود به فضاهای بسیار دارای اولویت، کف درست در همان فرشهای رنگی برای ایجاد یک صفحه نرم از پارچه در امتداد دیوارهای اتاق تیم تغییر می کند. در حالی که فرش ها و پرده ها باعث ایجاد لمس داخلی و ارتعاش آکوستیک داخلی به فضاها می شوند، پرده‌ها به راحتی از راهرو عبور می‌کنند، همچنانکه به راحتی می‌توانند محیط هر کدام از اتاق‌ها را دگرگون کنند.

به عنوان یک معمار، من یک مینیمالیست هستم. اما عمیقأ در قلبم، عاشق دلهره هستم – استر بروکزوس از استر بروکزوس آرچیکتن

هنگام مخلوط کردن همه رنگ ها، چه چیزی بدست می آورید؟

در مرکز دفتر، آشپزخانه عمومی همه کارمندان و رنگ ها را با هم جمع می کند. رنگ‌های خاکستری که از مخلوط کردن همه رنگ‌های اتاق تیمی حاصل می شود و با خطوط قرمز میز فولادی و دوغاب بین کاشی‌ها، آشپزخانه به عنوان پس‌زمینه خنثی برای صندلی‌های رنگارنگ و دستگیره در کابینه کار می‌کند.

فضای چند منظوره در یک طبقه دیگر، تمام رنگ اتاق تیم را نیز متحد می کند. در اینجا، سقف موجود با نصب متراکم لامپ های کاغذ ژاپنی تغییر یافته است. میزهای تاشو متحرک و صندلی های انباشته قابل تنظیم برای سناریوهای مختلف مانند استراحت ناهار، جلسات اسکایپ، شب بازی، سخنرانی و انواع رویدادهایی هستند که از رسالت شرکتی Futurice برای بهبود ارتباطات و همکاری پشتیبانی می کنند.

فضای کاریآیا شما بیش از حد رنگ ها را مخلوط می کنید؟

اگر می خواهید از قدرت رنگ ها در طراحی داخلی بهره برداری کنید، به مکان خوبی مراجعه کرده اید! با راه اندازی چهار پالت رنگی به روز، گزینه های طراحی شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. هر پالت تعداد قابل توجهی از رنگ های تأکیدی را به خود اختصاص می دهد، در حال حاضر و بطور دقیق 65 مورد که پتانسیل بسیار خوبی را برای انتخاب یک ایده بسیار مناسب خود ارائه می دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مقالات مرتبط

ارتباط با مشاوران سونار فلورز

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

فروشگاه
لیست علاقمندی
حساب کاربری من