موکت تایلی چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد

موکت تایلی چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد

موکت تایلی چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد 1280 450 سونارفلورز

موکت تایلی چیست

به موکت تایلی ، موکت های چند وجهی یا موکت های مربع شکل نیز گفته می شود. ابعاد این موکت های تایلی ۹۶ در ۹۶، ۵۰ در ۵۰، ۶۰ در ۶۰ و ۴۸ در ۴۸ سانتی متر هستند.

البته برخی از تولید کنندگان، موکت تایل ها را در اشکال و اندازه های دیگری مانند شش ضلعی و مثلث نیز تولید می کنند. البته باید توجه داشتید که این نوع از موکت تایلی بخاطر شکلش هزینه نصب بیشتری را شامل می شود.

موکت های تایلی معمولا به عنوان کفپوش محیط ها و مراکز تجاری مانند کافه ها، رستوران ها، و محیط های اداری مورد استفاده قرار می گیرند.

موکت تایل ها می توانند به عنوان جایگزینی برای موکت های رولی تقریبا در هر موقعیتی به کار برده شوند و نصب و نگهداری شان راحت است، دوام و عمر طولانی دارند و کیفیت شان همانند موکت های رولی است.

مزایای موکت تایلی نسبت به سایر موکت ها

در این مطلب به ۴ عامل مهم، هنگام انتخاب موکت تایل برای پروژه بعدیتان اشاره می کنیم

  1. موکت های تایلی به طور همزمان در وقت و زمان شما صرفه جویی می کنند
  2. جداکردن و تعویض موکت های تایلی آسان تر است
  3. موکت تایلها انعطاف فوق العاده ای به شما ارائه می کنند
  4. مزایای محیطی موکت تایل ها

مزایای موکت تایلی۱. موکت های تایلی به طور همزمان در وقت و زمان شما صرفه جویی می کنند

حمل موکت های تایلی، جابجایی و نصبشان با توجه به اندازه کوچکشان در مقایسه با موکت های رولی ساده تر است.

این یکی از مزایای اصلی موکت تایل ها نسبت به سایر موکت هاست.

همچنین این موکت ها با توجه به ابعادشان در هنگان نصب پرتی و دور ریز کمری نیز دارند که این ویژگی باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد. این صرفه جویی در اتاق هایی با گوشه ها و زوایای زیاد کاملا به چشم می آید.

با توجه به دلایل است گفته شده می توان نتیجه گرفت که موکت تایلها منجر به صرفه جویی های زیادی در وقت و هزینه های شما خواهند شد.

۲. جدا کردن و تعویض موکت تایلها آسان است

نه تنها نصب موکت تایل ها راحت است بلکه به سادگی نیز می توان آن را جدا کرد. در صورتی خراب شدن و یا فرسودگی به راحتی و بدون هیچ گونه خرابی می توان قطعه معیوب را تعویض کرد.

در صورتی که موکت های رولی نیاز به تعمیر داشته باشند در اغلب موارد باید کل آن و یا بخش بزرگی از آن را تعویض کرد. همچنین در صورتی که تنها قصد تعویض بخشی از آن را داشته باشید علاوه بر تهیه موکت مورد نظر نیاز به نصاب بسیار حرفه ای نیز خواهید داشت.

باتوجه به اینکه جا به جایی این نوع از موکت ها به راحتی امکان پذیر است در مکان هایی که دائما در حال تغییر هستند مانند سالن های کنفرانس و دیگر محل های پرتردد، این امکان را برای تکنسین ها به وجود می آورد که به راحتی بتوانند به تجهیزات موجود در کف دسترسی داشته باشند.

۳.موکت تایلها انعطاف فوق العاده ای به شما ارائه می کنند

موکت تایلی مانند موکت های رولی می توانند در طرح و رنگ های سفارشی نیز قابل سفارش و تولید است تا محیط های منحصر به فردی را بتوان توسط آن ها خلق کرد. برای دستیابی به طرح های منحصر به فرد و خاص، هنوز هم موکت های رولی بهترین انتخاب هستند اما باتوجه به فناوری های جدید، موکت های تایلی را نیز می توان در طرح و رنگ دلخواه سفارش داد.

موکت تایلها از جهاتی انعطاف بیشتری نسبت به موکت های معمولی دارند.

با توجه به فناوری های جدید در رنگ آمیزی، خلق محدوده وسیعی از رنگها و الگوها بروی موکت تایلها ممکن شده است که اجرای این طرح ها بر روی موکت های معمولی امکان پذیر نیست.

۴. مزایای محیطی موکت تایلها

موکت تایلی علاوه بر اینکه مانند موکت های رولی عایق حرارتی می باشد بخاطر ساختار لایه بندی شده آن صدای تولیدی را بیشتر از موکتهای معمولی جذب می کند در نتیجه قابلیت آکوستیکی بیشتری را فراهم می کند.

این ویژگی باعث شده است که استفاده از این نوع موکت ها در مکان های پر سروصدایی مانند محیط های اداری بزرگ، Call Center ها، کافه و رستوران های شلوغ باعث کاهش صداهای مزاحم شود.

امیدواریم که این مطلب در فهم چیستی موکت تایل کمک کرده باشد و اینکه چگونه موکت تایلها را درطراحی پروژه ای بکار می بریم که در آن وقت و بودجه امری حیاتی است.

موکت تایل از دیدگاه طراحی دکوراسیون داخلی

  • موکت تایلها را میتوان در اشکالی متفاوت نصب کرد تا تاثیرات متفاوتی را از آن حاصل شود.از موکت تایل های طرح دار می توان برای جاهای شلوغ استفاده کرد و از موکت های رنگی برای فضاهای جداگانه می توان استفاده کرد. همپنین از ترکیب موکت های طرح دار و رنگی می توان برای ایجاد راهنمای مسیر در ساختمان ها استفاده کرد مانند مشخص کردن محل صف کشیدن برای تهیه بلیط.
  • چند وجهی بودن موکت تایلها بخشی از چیزی است که آنها را به ابزاری فوق العاده برای هر معمار و طراح داخلی خوش ذوقی بدل می کند.

چنانچه برای خرید موکت تایل نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید از خدمات را به رایگان از مجموعه سونارفلورز دریافت کنید

    021-54863