موکت تایل هتلی

موکت تایل هتلی

موکت تایل هتلی 1280 450 سونارفلورز

آشنایی با موکت تایل هتلی

موکت تایل هتلی . در صنعت هتلداری، ارائه خدمات عالی به معنای ایجاد یک تجربه برتر است.

آیا شما در حال طراحی و انتخاب موکت برای هتل، رستوران، کافه یا کلوپ خود هستید؟ اینجاست که یک تجربه عالی در یک محیط بی عیب و نقص و بی نظیر آغاز می شود. وظیفه شما این است که از همان لحظه ای که مهمان ها وارد محیط کسب و کار شما می شوند آن ها را تحت تاثیر قرار دهید. چه راهی بهتر از اینکه با طراحی سطحی که روی آن راه می روند این کار را انجام دهید.

موکت تایل هتلی با داشتن طیف گسترده ای از طرح ها و سبک ها، خواص شگفت انگیزی مانند آکوستیک و راحتی غیرقابل انکار، موکت هتلی یک گزینه کفپوش برتر برای مهمان نوازی بعدی شماست.

ما می دانیم که هر هتلی پروژه ای متفاوت است و اهداف خاص خود را دارد. از این رو انتخاب موکت هتلی مناسب که برای هتل شما مناسب باشد، دشوار خواهد بود.

به همین دلیل ما این راهنمای جامع را برای شما فراهم کرده ایم تا در تمام مراحل، از انتخاب و خرید موکت تایل هتلی تا مراحل نصب و مراقبت، شما را راهنمایی کنیم .

چرا از موکت تایل هتلی به عنوان کفپوش در هتل ها استفاده کنیم

برای ایجاد یک محیط منحصر به فرد و راحت که بتواند حس آرامش و زیبایی را به مهمانان هتل منتقل کند، بهترین گزینه کفپوش هایی هستند که به طور خاص برای هتل ها، بارها، رستوران ها و اتاق های کنفرانس طراحی شده باشند.

موکت تایل هتلی دقیقا همان کفپوش مورد نظر است.

در حالی که سایر کفپوش ها مانند پارکت، بتون و سرامیک جایگاه خود را در پروژه های خاص دارند. به طور کلی، این کفپوش ها فاقد تنوع در اجرا می باشند ولی موکت تایل هتلی می تواند همه این ویژگی ها را با هم داشته ارائه دهد.

مزایای موکت تایل در مقابل سایر کفپوش ها

تنوع در سبک

موکت تایل ، تطبیق پذیری و طراحی بی نظیری را ارائه می دهد. با استفاده از موکت تایلی، شما می توانید از طیف گسترده ای از رنگ ها، الگوها و بافت های مختلف بهره مند شوید. یا موکت تایل هتلی مخصوص پروژه خاصی را سفارش دهید که مطابق با هتل شما باشد. در صنعت هتلداری این تطبیق پذیری بسیار مهم است! شما که در حال طراحی هتل، بار، رستوران یا کلوپ هستید، حتما می دانید که این انتخاب های منحصر به فرد برای طراحی کف به طور مستقیم بر مهمانان و مسافرات شما تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

در گذشته، انتخاب بین موکت تایل استاندارد در مقابل سفارش موکت تایل سفارشی مسئله ای بود که بودجه اجرای پروژه را بسیار تحت تاثیر قرار می داد و باعث افزایش مدت زمان اجرا نیز می شد. امروز دیگر به این شکل نیست. پیشرفت در فن آوری های تولید موکت علاوه بر کاهش قیمت موکت هتلی طرح ها، رنگ ها و سبک های بسیار زیادی را برای شما فراهم کرده است که از بین آن ها می توان انتخاب کرد. همین امر باعث کاهش قیمت موکت تایلی هتلی شده و زمان اجرا و نصب آن ها را به شدت کاهش داده است.

دوام بالای موکت تایل هتلی

عمر موکتهای تایلی بنا به محیطی که از آن ها استفاده می شود و شیوه نگهداری از آن ها بین ۱۰ تا ۳۰ سال خواهد بود.

برای اطمینان از کیفیت موکت تایل هتلی یا رستورانی خود، حتما به تولید کننده موکت تایل دقت کنید و تولید کننده ای را انتخاب کنید که موکت تایلهای آن دارای استاندارد های بین المللی باشد.

موکت تایلی که دارای استاندارد اروپا باشد به این معنی است که آن محصول مطابق با استاندارد EN 1307 مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته است و مورد تایید است.

میزان سر و صدا را با موکت تایل کاهش می یابد

به عنوان یک معمار و طراح، می دانید که مدیریت صدا برای پروژه های هتل بسیار مهم است.

در طراحی داخل هتل ها باید به مدیریت صدا بسیار توجه شود. هتل ها مکان هایی هستند که افراد زیادی در آن ها رفت و آمد می کنند و به همین دلیل صدای محیطی زیادی تولید می شود.

موکت های تایلی باکیفیت دارای خاصیت آکوستیک هستند که صدا ها را جذب کرده و باعث کاهش سر و صدای اضافه محیط می شوند.

ضد الکتریسیته ساکن

الکتریسیته مالشی و شوک هایی که به واسته الکتریسیته ساکن به شما وارد می شود می تواند کاملا آزار دهنده باشد. خبر جالب این است که تمام موکت تایل های مجموعه سونارفلورز کاملا ضد الکتریسیته ساکن هستند.

موکت های هتلی می توانند به کنترل دما و بهبود بهره وری انرژی کمک کنند

الیاف موجود در موکت ها به عنوان عایق حرارتی عمل می کنند. این بدان معنی است که موکت ها نسبت به سایر کفپوش ها، گرما را با سرعت بیشتری از دست نمی دهند. این امر نه تنها باعث ایجاد محیطی دنج می شود بلکه باعث می شود موکتهای هتلی نسبت به کفپوش های دیگر کارآمدتر باشند.

درجه حرارت اتاق هایی را که در آن ها از موکت تایل استفاده شده را می توان ۲-۳ درجه سانتیگراد کاهش داد بدون اینکه اتاق سرد تر شود. این کاهش درجه حرارت می تواند صرفه جویی قابل توجهی در قبوض انرژی هتلی با چندین اتاق داشته باشد!

با موکت تایل هتلی ایمنی را بهبود بخشید

موکت تایل مطمئن تر از سایر کفپوش ها است. همچنین احتمال سرخوردن بر روی موکت تایل کمتر است همچنین در صورت زمین خوردن هم به دلیل سطح نرمتری که دارد جلوی آسیب دیدگی های شدید را می گیرد.

موکت های دیوار به دیوار در مقابل موکت های تایلی

بنابراین شما تصمیم گرفته اید که از موکت هتلی برای پروژه خود استفاده کنید. حالا چی؟ هنوز گزینه های بسیاری وجود دارد که باید قبل از انتخاب خرید موکت تایل به آنها توجه کنید. به نظر می رسد انتخاب رنگ و طرح، سخت ترین گزینه های پیش روی شما هستند، اما حقیقت چیز دیگری است. اول از همه، شما باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از موکت های دیواری به دیوار استفاده کنید یا از موکت تایل هتلی.

مزایای استفاده از موکت های دیوار به دیوار برای پروژه های هتلی

موکت دیوار به دیوار، که به آنها موکت های رولی نیز گفته می شود، کیفیت عالی و تطبیق پذیری بالایی در طراحی را ارائه می دهند. برخلاف نام آنها، موکت های دیوار به دیوار نیازی به پوشاندن کل اتاق را ندارد. می توان آن را در مناطق خاص قرار داد و حتی برای مکمل انواع دیگر کفپوش ها نیز استفاده کرد.

در صورت نیاز به طراحی در مقیاس بزرگ یا طرح های سفارشی، موکت دیوار به دیوار گزینه ای است که می توانید آن را در نظر داشته باشید. برای فضاهای بزرگ و پروژه های هتلی نیز می توان از این نوع موکت استفاده کرد.

البته بخاطر داشته باشید که موکت های هتلی دیوار به دیوار برای شما هزینه بیشتری خواهند داشت. در حالی که امکان خرید این نوع موکت ها با قیمت های متفاوتی امکان پذیر است اما درکل، آنها گرانترین گزینه محسوب می شوند. علاوه بر این ، نصب موکت های دیواری به زمان بیشتری نیاز دارد و باعث اتلاف وقت بیشتر می شود. از آنجا که موکت دیوار به دیوار روی رول های بزرگ چاپ می شود، باید انتظار دارید دور ریز (پرت کار) بین ۵ الی ۲۵ درصد را داشته باشید. البته در صورتی که نصاب شما حرفه ای باشید میزان دور ریز شما کمی کاهش خواهد یافت.

مزایای استفاده از موکت تایل برای پروژه های هتلی

موکت تایل، مربع های کوچکی از موکت هستند که به روش های متنوع قابل نصب و ترکیب هستند. موکت تایلها مقرون به صرفه هستند و همچنین نصب سریعتر و آسان تری دارند. به دلیل مدولار بودن و اندازه کوچک آنها، در مرحله نصب ضایعات کمتری تولید می کنند – فقط ۱ الی ۳ درصد – اما علاوه بر این، در صورت خراب شدن و یا آسیب دیدن تنها می توان قطعه آسیب دیده را تعویض کرد و نیازی به تعویض کل موکت نیست. موکت تایل، اغلب در کافه ها، کلوپ ها، رستوران، محیط های اداری و هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

البته موکت تایل معایبی نیز دارد. به عنوان مثال حتی در صورتیکه بهترین نصاب موکت تایل، موکت های شما را نصب کرده باشد باز هم می توان درزهای بین قطعات موکت را دید. اگر هدف شما طراحی یک کفپوش یک تکه است این موکت ها گزینه مناسبی برای شما نیستند.

البته با پیشرفت تکنولوژی ساخت این موکت ها، این امکان را فراهم کرده است که موکت های تایلی یکدست تر به نظر برسند و مجموعه ای با تنوع بالاتری را در اختیار طراحان قرار می دهد.

اگر می خواهید روی یک پروژه هتلداری متوسط ​​با پیچیدگی کم کار کنید، موکت تایل هتلی گزینه ای مناسب برای این کار است.

انتخاب و خرید موکت تایل هتلی مناسب

اکنون مزایای استفاده از موکت تایل را برای پروژه های هتل داری را می دانید و گزینه های انتخابی خود از نظر رنگ، طرح و جنس موکت تایل هتلی را درک کرده اید. چه چیز دیگری را باید در نظر بگیرید؟

برخی از اصلی ترین ویژگی هایی که باید در هنگام انتخاب موکت هتلی در ذهن داشته باشید عبارتند از:

 1. آکوستیک بودن
 2. دوام و عمر موکت
 3. مقاومت در برابر خاک

در نهایت، بزرگترین و مهمترین عاملی که هنگام خرید موکت هتلی باید در نظر داشته باشید توجه به ماهیت فضا و میزان رفت و آمد است.

استفاده از موکت تایل برای پروژه های لوکس

اگر در حال طراحی و انتخاب موکت تایل برای هتل پنج ستاره و یا رستوران های برای شیک هستید، بدون شک مشتریان به تمام جزئیات و ریزه کاری ها دقت خواهند کرد. این تنها به معنی انتخاب بهترین جنس نیست بلکه شما باید با انتخاب موکت تایلتان و طراحی که به وسیله آن انجام می دهید داستان و فلسفه طراحیتان را بیان کنید تا در نهایت یک تجربه منحصربفرد برای مشتریان خلق کنید.

بهترین وسیله برای این کار انتخاب موکت تایل دیوار به دیوار سفارشی است. با سفارش و خرید موکت دیوار به دیوار سفارشی برای هتل می توانید بهترین یکپارچگی را با طراحی و ویژن خود ایجاد کنید همچنین باعث خلق تجربه ای منحصربفرد برای مهمانان خود خواهید شد.

در موکت های سفارشی حتی امکان سفارش در ابعاد کوچکتر مانند ۴ در ۴ متر هم وجود دارد برای اتاق های کوچکتر هم وجود دارد.

موکت تایل های هتلی سفارشی ارزش بیشتری را نسبت به سایر کفپوش ها ارائه می دهند. این موکت های هتلی می توانند یک طراحی منسجم و منحصربفرد را ایجاد کنند، امکان جدا کردن فضا ها را برای شما فراهم می کند. همچنین می تواند به شما در بیان شخصیت یا تاریخچه یک فضا کمک کند. انتخاب باشماست.

استفاده از موکت تایل هتلی برای فضاهای پر رفت و آمد

برای محیط هایی مانند رستوران ها، کافی شاپ ها و یا باشگاه ها استفاده از موکتی با طرح سفارشی ممکن است نیاز نباشد. برای این محیط ها استفاده از موکت های هتلی ممکن است گزینه بهتری باشد.

این دست از موکت های هتلی شامل طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها می باشند و استفاده از آن ها به معنای کنار گذاشتن خلاقیت و شخصی سازی پروژه تان نیست.

همچنین در صورتی که به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی و تعمیر و نگهداری آسان مد نظرتان باشد موکتهای تایلی بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

موکت تایلها تطبیق پذیری بسیار بالایی را برای شما فراهم می کنند.

رنگ توصیه شده برای موکت های هتلی

نگران لکه هایی هستید که موکت تایل زیبا و جدید شما را کثیف کرده اند؟ در صنعت هتلداری لکه و کثیفی موکت و فرش ها یک نگرانی واقعی و همیشگی است و باید این مورد را در هنگام خرید موکت برای هتل، کافی شاپ و محیط رستوران خود در نظر داشته باشید.

توصیه ما به شما این است که از موکتی با تن رنگ میانی و متوسط استفاده کنید. رنگ هایی با تن رنگ متوسط به خوبی لکه ها را پنهان می کنند. با این شیوه، چه موکت شما در رستوران قرار داشته باشد چه هتل، برای سال ها تمیز به نظر می رسد.

طراحی آکوستیک با استفاده از موکت تایل های هتلی

آکوستیک بودن هنگام طراحی یک پروژه هتل نکته مهمی  است که باید در نظر داشتی. قدم زدن در یک هتل خوب و شنیدن صدای دربان ها ، زنگ خانه و مهمانانی که همه در کنار هم جمع شده اند چقدر آرامش بخش است؟ و یا در هنگام صرف غذا در رستوران، شنیدن شلوغی آشپزخانه باعث می شود تا نتوانید صدای اما مهمانان را به خوبی بشنوید؟

هدف شما هرچه باشد با خاصیت آکوستیکی که موکتهای تایلی دارند، بهترین گزینه برای پروژه هتلی شما است زیرا علاوه بر جذب صدا باعث کاهش صدای محیط نیز می شود. برخی از طراحان داخلی خلاق حتی از این موکت ها برای تزیین دیوارها هم استفاده می کنند.

این را در نظر داشته باشید که آکوستیک بودن تنها مزیت موکت تایل ها نیست بلکه بکینگ و ارتفاع نخ موکت تایل هم مهم است.

به عنوان یک قانون، هرچه بکینگ ضخیم تر باشد و یا ارتفاع نخ های موکت بلندتر باشد قابلیت جذب صدای بیشتری را خواهد داشت.

درک خصوصیات موکت

تا کنون متوجه شده اید که در هنگام خرید موکت تایل هتلی باید علاوه بر شکل و ظاهر فیزیکی، پارامترهای دیگری را نیز در نظر داشته باشید.

این امر بسیار ضروری است که قبل از فروش مشاوره کاملی را بنا به کاربرد و مواردی که برای آن ها مهم است در اختیارشان قرار دهید.

همچنین به استانداردها و تاییدیه هایی که موکت دارد نیز باید توجه داشته باشید.

EN 1307

همانطور که قبلاً نیز گفته شد، EN 1307 یک استاندارد اروپایی است که میزان حفظ ظاهر طولانی مدت را ارزیابی می کند. نتایج این آزمون، موکت ها را از نظر کاربرد داخلی و کاربرد خارجی مورد طبقه بندی می کند.

طبقه بندی تجاری EN 1307

 • کلاس ۳۱: برای استفاده متوسط ​​- مناسب مناطق با میزان تردد کم مانند اتاق های هتل

استاندارد موکت تایل کم تردد

 • کلاس ۳۲: برای استفاده عادی – مناسب برای بیشتر پروژه های تجاری. برای مناطقی که تردد زیاد، اما نه برای مکان هایی با تردد خیلی زیاد مانند رستوران ها

استاندارد موکت تایل تردد زیاد

 • کلاس ۳۳: برای استفاده سنگین – مناسب مناطقی که میزان رفت و امد بسیار بالایی دارند مانند سالن های پذیرش هتل. همچنین برای پروژه هایی که در معرض گرد و غبار و آلودگی های زیادی قرار دارند و یا مناطقی که دارای میزان زیادی تردد هستند که در بیرون از این محیط ها مناطق گل آلود وجود دارد.

استاندارد موکت تایل پرترددگواهینامه ISO 10361

برای اخذ گواهینامه ISO 10361 ، یک موکت تحت آزمایش (Drter Vettermann) قرار می گیرد تا تشخیص داده شود که موکت تحت ترافیک رفت و آمد زیاد چه مقدار تغییر خواهد کرد. این آزمایش برای موکتهایی که در مناطقی مانند ورودی ها و پیاده روها استفاده می شوند بسیار مهم است. نتایج این آزمون عددی بین ۱ تا ۵ است که ۱ بیشترین میزان تغییر و ۵ بدون تغییر است.

طبقه بندی و آزمایش های دیگر موکت

 • طبقه بندی آتش – هر چه آتش سوزی آهسته تر گسترش پیدا کند، شانس بیشتری برای اطفای آن وجود دارد. دو آزمایش آتش و دود طبق استاندارد اروپا برای موکت ها لازم است. برای ایمنی بیشتر، بسیاری از موکت ها ضد آتش هستند و یا دارای موادی هستند که آتش تخت ایجاد می کند و از گسترش آتش جلوگیری می کند. این امر از انتشار شعله ها جلوگیری می کند و با آزاد کردن مولکول های آب ، دود را سرکوب می کند و مدت تخلیه طولانی تری را تضمین می کند.
 • ثبات رنگ – پس از انجام روش های مالش مرطوب و خشک ، موکت ها برای ثبات رنگ یا مقاومت در برابر محو شدن رنگ آزمایش می شوند. عملکرد در مقیاس ۱-۵ است که ۵ بیشترین مقاومت و ثبات رنگ را دارد.
 • مقدار بازتاب نور – بازتاب نور بیانگر درصد نور مرئی است که به چشم انسان منعکس می شود. توانایی انعکاس سطح نور بر ظاهر پروژه نهایی شما تأثیر خواهد گذاشت. توجه داشته باشید که موکت هایی با رنگ روشن بخش بیشتری از نور را منعکس می کنند و نیاز به نگهداری بیشتری نیز دارند.
 • ISO 354 – اندازه گیری میزان جذب صوتی موکت.

هنگام انتخاب موکت، به این نمادهای مهم توجه کنید

 • در بیشتر کشورهای اروپایی ، این نماد قبل از اینکه یک موکت برای مسیر فرار مورد استفاده قرار بگیرد لازم است

استاندارد ضد آتش بودن موکت تایل

 • این موکت برای استفاده مداوم صندلی بر روی آن آزمایش شده است

موکت تایل چرخ صندلی

 • این موکت برای پله ها مناسب است

موکت تایل پله

 • این موکت به طور دائم ضد استاتیک است

موکت تایل ضد استاتیک

 • این موکت برای کف های گرم مناسب است

موکت تایل گرمایش از کف

  021-54863