موکت تایل، راهنمای جامع جهت خرید موکت تایل با کیفیت

موکت تایل، راهنمای جامع جهت خرید موکت تایل با کیفیت

موکت تایل، راهنمای جامع جهت خرید موکت تایل با کیفیت 1280 450 سونارفلورز

موکت تایل (Carpet Tile) که نام دیگر آن موکت مدولار نیز می باشد، نوعی از موکت است که برخلاف موکت های رول در ابعاد کوچکتر و معمولا به صورت تایل های مربع، در ابعاد مختلف تولید می شوند.

این نوع از موکت ها در اشکال دیگری مانند مستطیل، ۶ گوش، مثلث نیز توسط اکثر تولید کنندگان موکت تایل تولید می شود.

موکت تایلی جایگزینی جدید، مناسب، اقتصادی و مدرن برای موکت های رول معمولی است.

موکت تایل

موکت تایل ها با رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند و می توان به صورت ترکیبی در چندین رنگ به حالت پازل و یا یک رنگ روشن و تیره با مدل شطرنجی، آجرچین و هزاران طرح مختلف نصب کرد.

البته اکثر تولید کنندگان موکت تایل، در دفترچه مربوط به مشخصات فنی موکت خود، توضیحاتی مربوط به انواع روش های نصب برای آن موکت خاص را به صورت گرافیکی، ارائه می کنند.

استفاده از موکت تایل در محل های پر رفت و آمد مانند فضاهای اداری با تردد بالا، راهرو های اماکن عمومی مانند نمایشگاه ها ، هتل ها و سالن های کنفرانس از مزایای کاربرد موکت تایل است.

چراکه در صورت ایجاد مشکل به دلیل مرور زمان، نیازی به تعویض مساحت زیادی از موکت نبوده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

در صورت سوختن ، آلوده شدن و کثیفی، قطعه مورد نظر به راحتی قابل شستشو و یا تعویض است.

نصب این مدل موکت نیاز به زمان بسیار طولانی و تعطیلی فضا ندارد. اجرای طرح های مختلف موکت تایلی بر روی کف ساختمان های مسکونی، حمل و نقل آسان به دلیل سایز کوچک، نصب و نگهداری آسان موکت تایل از عوامل دیگر محبوبیت این نوع از کفپوش های مدرن است.

نصب موکت تایل

نصب موکت تایل در مقایسه با دیگر کفپوش ها بسیار ساده و سریع است. برای نصب موکت تایلی می توان خلاقیت را نیز چاشنی کار کرد و بینهایت طرح های متنوع در چیدمان موکت تایل ایجاد کرد

نصب موکت تایل

برای نصب موکت تایل به این علت که فشار وارده به موکت به شکل عمودی بوده دیگر نیازی به استفاده همه جانبه نیازی به از چسب موکت نیست. این شیوه نصب موکت تایلی بسیار حائز اهمیت است و از جمله مزایای زیاد این محصول نیز است چرا که دیگر آسیبی متوجه کف فضای شما نخواهد شد و در صورت نیاز به راحتی می توانید موکت ها را جابجا یا حتی آنها را به فضای دیگری منتقل کنید.

همان طور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره شد موکت تایلی در ابعاد و اشکال متنوعی تولید می شود؛ اشکال مربعی۵۰*۵۰ سانتی متر، مستطیل های ۴۵*۹۱ یا اشکال چند ضلعی نمونه های مختلف ابعاد موکت های تایل هستند.

بنابراین این موکت ها را می توان با متدهای بسیار زیادی، مطابق سلیقه خود در کنار یکدیگر قرار دهید.

طراحی در نحوه چیدمان موکت تایل به قدری گسترده است که حتی متفاوت ترین سلیقه ها را نیز با خود همراه می کند.

شما می توانید با ترکیب مدل هایی که از نظر ارتفاع با هم یکسان هستند محیط های فوق العاده ای خلق کنید.

خدمات نصب موکت تایل به صورت کاملا حرفه ای و ضمانت شده، توسط نیروهای متخصص و حرفه ای مجموعه سونارفلورز به انجام می رسد.

قیمت موکت تایل

قیمت موکت تایل بسته به درجه کیفیت موکت تایل، طرح موکت و الیاف بافته شده تعیین می شود.

قیمت موکت تایل در رنج های متعدد در دسترس می باشد که مشتریان می توانید با توجه به بودجه های متعدد، خرید موکت تایل را داشته باشند. قیمت مناسب موکت تایل در مجموعه سونارفلورز برای شما مشتریان گرامی فراهم شده است.

لازم است بدانید ۸۰% قیمت موکت به الیاف آن برمیگردد، پس باید بدانید کدام یک از این کیفیت الیاف برای چه مکانی مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

نظافت موکت تایل

از دیگر مزیت های استفاده از موکت های تایل در فضاها و به خصوص فضای آفیس هنگامی است که قسمتی از فضای موکت شده در اثر ریختن مایعات رنگی، روغنی، چای، قهوه و غیره لک شود.

دیگر نیازی به عوض کردن تمام موکت نیست، و با استفاده از لکه بر های مخصوص یا تنها با تعویض قطعه تایل لک شده فضا را به حالت ایده آل خود برگردانید.

موکت تایل اداری

موکت تایل اداری نوعی از موکت است که جهت استفاده در محیط های اداری و پر رفت و آمد طراحی شده است.

قابل شستشو بودن، کند سوز بودن و همچنین عایق بودن در برابرآب، رطوبت، بو و خاک از دیگر مشخصات موکتهای اداری است.

موکت های تایل کارایی فوق العاده ای در محیط های اداری دارند و امکان تغییرات بالقوه ای را در اختیار شما می گذارند.

موکت ها از مهم ترین و در عین حال محبوب ترین کفپوش های مورد استفاده در دفاتر کار هستند. موکت ها می توانند فضای یک دفتر را از حالتی کسالت آور به حالتی پرنشاط تبدیل نمایند یا می توان با انتخاب یک موکت در کنار سایر مبلمان دفتر، دفترکار را فضایی کاملا رسمی و بسیار جدی تبدیل کرد.

اما سوال اساسی این است که چه موکت تایلی برای دفتر کار شما مناسب است؟ و یا چه عواملی در انتخاب نوع موکت تایل دفترکار و یا یک موکت اداری می توانند تاثیرگذار باشند؟

دفاتر کار و فضاهای اداری بر خلاف خانه ها ترافیک عبوری بالایی دارند.

موکت مورد استفاده در دفترکار و یا موکت اداری، باید نسبت به ترافیک رفت و آمدی زیاد مقاوم باشد. موکت تایل اداری باید با توجه به حجم رفت و آمد دفتر کار شما انتخاب شود. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که صندلی بر روی موکت ها به راحتی حرکت کند.

نکته: مقاومت در برابر الکتریسیته ساکن (آنتی استاتیک)

موکت تایل آنتی استاتیک برای بسیاری از فضاهای اداری توصیه می شود.

البته این پیشنهاد برای فضاهای که در آن ها از وسایل الکترونیکی حساس استفاده می شود و یا تعداد کامپیوترهای زیادی در آنها وجود دارد، کاربرد دارد.

به عنوان مثال موکت اداری مورد استفاده در آزمایشگاه ها و یا اتاق های سرور باید حتما آنتی استاتیک باشد.

موکت های تایل بخش عمده ای از بازار کفپوش های مورد استفاده در فضاهای اداری را به خود اختصاص داده اند. این موکت ها گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در فضاهای اداری هستند. موکت های تایل به راحتی قابل جا به جایی و تعویض هستند. همچنین این موکت ها برای فضاهای اداری که تاسیسات الکتریکی آن ها در کف اجرا شده است بسیار عالی هستند به این دلیل که دسترسی به تاسیسات از هر جایی قابل انجام است. به این موارد میتوان قابل تعویض بودن موکت تایل، و نیز این مورد که موکت تایل را به راحتی میتوان از فضایی به فضایی دیگر انتقال داد، را اضافه نمود.

قیمت موکت تایل اداری

بودجه شما در انتخاب موکت برای فضای مورد نظر بسیار مهم است و به راحتی تمام موارد دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد.

شما باید متناسب با بودجه ای که دارید برای موکت تایل هزینه کنید.

البته توجه داشته باشید که موکت تایل ارزان محدودیت ها و دردسرهای بیشتری نسبت به موکت تایل بادوام دارد و شما بعد از چند سال باید آن ها را تعویض کنید.

الیاف مناسب برای موکت تایل اداری

با توجه به نوع کاربرد دفاتر کار و فضاهای اداری، بهترین موکت هایی که می توان مورد استفاده قرار داد، موکت هایی هستند که از الیاف نایلون و یا پلی پروپیلین، تولید شده اند.

این الیاف ها علاوه بر دوام بالا، مقاومت خوبی نیز نسبت به آلودگی و چرک شدن داشته و به راحتی تمیز می شوند.

جنس الیاف موکت تایلی

با تولید به محیطی که قصد استفاده موکت تایلی در آن محیط را دارید باید به جنس الیاف موکت تایلی که می خواهید تهیه کنید توجه کنید.

الیاف مورد استفاده در موکت های اداری، مسکونی، هتلی و … دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند.

بعضی از آن ها برای مکان های کم تردد و برخی مناسب برای مکان های پرتردد هستند.

بعضی از آن ها بسیار راحت تمیز می شوند و بعضی قابل شستشو نیستند، برخی از آن ها با قابلیت های عدم جذب کثیفی، قابلیت بالای انعطاف پذیری و غیره تولید شده اند و مابقی این قابلیت ها را شاید نداشته باشند.

لازم است بدانید ۸۰% قیمت موکت به الیاف آن برمیگردد، پس باید بدانید کدام یک از این کیفیت الیاف برای چه مکانی مناسب است.

پلی آمید

این جنس از الیاف بهترین گزینه در بین نخ های مورد استفاده برای تولید موکت تایل است. در زیر مزیت های الیاف

پلی آمید را می توانید بررسی کنید.

 • حالت ارتجاعی بسیار عالی
 • مقاومت پیچ خوردگی های الیاف در برابر بازشدن
 • قابلیت تمیزشوندگی عالی
 • مقاومت زیاد در برابر کثیف شدن
 • قابلیت پنهان سازی کثیفی و چرک
 • مقاومت در برابر سایش
 • حداقل پرزدهی
 • طول عمر بالا

پلی استر

تا زمانی که الیاف پلی استر را با نایلون مقایسه نکنیم، انعطاف پذیری و مقاومت خوبی در برابر لکه دارند. از جمله مزایای الیاف پلی استر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع زیاد در طرح و رنگ
 • ضد حساسیت
 • مقاوم در برابر رطوبت، بید و کپک زدن
 • مقاومتر و ارزانتر از پشم و نایلون

این نکته را درباره الیاف پلی استر باید بدایند، تا زمانی که از آن ها در برابر لکه های روغنی محافظت شود، قابلیت تمیز کردن و نظافت خوبی دارند.

پلی پروپیلن

الیاف پلی پروپیلن در مقابل لک و کثیفی مقاوم هستند و قیمت موکت بافته شده از الیاف پلی پروپیلن ارزان تر از انواع دیگر الیاف می‌باشد.

این نوع از الیاف به صورت Solution Dyed رنگرزی می‌شوند. با این حال، این الیاف حالت ارتجاعی ضعیفی دارند.

در مدل های موکت تایل ارزان از این الیاف استفاده می شود. از ویژگی های موکت های بافته شده از این الیاف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت در برابر آب و رطوبت
 • مقاوم در برابر لکه
 • مقاوم در برابر فشار زیاد و الکتریسیته ساکن
 • پلی پروپیلن برخلاف دیگر الیاف، آب را به خود جذب نمی‌کند

جنس موکت ها امکان دارد که ترکیبی از پلی آمید و پلی استر یا پلی استر و پلی پروپیلن باشد.

الیاف پشم

گرانترین و بهترین الیاف جهت تولید موکت، الیاف پشم است.

لطافت، نرمی و احساس خوبی که این نوع الیاف به شما می دهند، بی همتاست. استقامت و انعطاف پذیری این الیاف بسیار بالاست اما از طرف دیگر قیمت موکت تولید شده از الیاف پشم بسیار بالاتر از موکت تولید شده از نایلون است.

حتی بهترین الیاف تولیدی نیز نمی توانند تمام خصوصیتها و مزایای پشم را در خود جای دهند.

راهنمای خرید موکت (موکت تایل)

کارخانجات مختلف موکت هایی با ظاهر مشابه اما با الیاف های مختلف، ویژگی ها و قیمت های مختلف تولید می کنند و شما قطعا می خواهید بدانید کدام یک از آن ها برای شما مناسب تر است؟

قطعا تعیین کیفیت یک موکت کاری نیست که فقط با نگاه کردن بتوان به آن پی برد و در مورد آن قضاوت نمود. ویژگی ها و پارامترهای مختلفی وجود دارند که در کیفیت و کارایی یک موکت تاثیرگذار هستند.

نکته مهمی که نباید فراموش شود این است که، هیچ عاملی به تنهایی نقش اساسی را به عهده ندارد بلکه ترکیب عوامل مختلف است که بهترین عملکرد و دوام و ماندگاری را فراهم می کند.

ویژگی های یک موکت تایل خوب

 1. وزن ظاهری موکت
 2. تراکم موکت
 3. پیچیدگی الیاف
 4. الیاف موکت
 5. بافت و روش تولید موکت
 6. ضمانت و گارانتی تولید کننده

۱. وزن ظاهری موکت

وزن موکت که به آن وزن ظاهری موکت نیز گفته می شود، وزن موکت در هر مترمربع است.

مسلما این پارامتر برای موکت های مختلف، مقدار مختلفی خواهد بود.

متاسفانه اهمیت وزن موکت به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در تعیین دوام موکت، به صورتی اغراق آمیز در بازار، توسط فروشندگان مورد استفاده قرار گرفته و به گونه ای جلوه داده می شود که، بهترین راه برای خرید یک موکت با دوام بالا، خرید موکتی با وزن بیشتر است و تنها عامل مهم در تعیین دوام موکت، وزن آن است. (در حالیکه اینطور نیست)

گرچه وزن موکت عاملی بسیار مهم در تعیین کیفیت یک موکت است، اما همان طور که گفته شد هنگام خرید موکت تایل باید عوامل مختلف را همراه با یکدیگر در نظر گرفت.

بالاتر بودن وزن موکت می تواند نشانه ای برای دوام بالاتر موکت باشد اما این نتیجه گیری همیشگی و قطعی نیست زیرا عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند.

۲. تراکم موکت

تراکم موکت یا دانسیته یک موکت در حقیقت تراکم الیاف، در یک مترمربع از موکت بوده و نشان دهنده میزان فشردگی در یک موکت است.

هرچه تراکم یک موکت بیشتر باشد، فشردگی الیاف آن موکت نیز بیشتر است، یعنی نخ ها با فاصله کمتری از یکدیگر قرار گرفته اند.

در موکت های یکسان و مشابه، هر چه تراکم بیشتر باشد، موکت با دوام تر و کاربردی تر خواهد بود.

۳. پیچیدگی الیاف، نکته ای کلیدی در خرید موکت

مقدار پیچیدگی الیاف موکت یکی از پارامترهای بسیار تاثیرگذار در تعیین کیفیت موکت است.

پیچیدگی الیاف به تعداد دفعات پیچش هر کدام از نخ های تشکیل دهنده موکت، بدور خود، اشاره دارد.

این پیچش ها در طول یک اینچ اندازه گیری شده و به علامت اختصاری TPI به معنای تعداد پیچش در یک اینچ نشان داده می شود.

محاسبه میزان پیچیدگی الیاف بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید آن را محاسبه کنید.

کافی است به یکی از رشته های نخ موکت از نزدیک نگاه کنید و تعداد چرخش های آن را بشمارید.

تعداد پیچ های بیشتر برابر است با کیفیت و عملکرد بهتر.

۴. الیاف موکت

دیگر پارامتر تاثیرگذار در هنگام خرید موکت، الیاف موکت است.

نوع الیافی که موکت با آن تولید شده است، عاملی بسیار مهم در تعیین میزان کیفیت و کارایی یک موکت است.

الیاف های مختلف، خصوصیات و ویژگی های مختلفی دارند و در شرایط مختلف، عملکردهای مختلفی دارند.

انواع الیاف موکت را می توان به دو دسته الیاف طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی نمود که عبارتند از:

موکت با الیاف طبیعی

 • موکت پشمی

موکت با الیاف مصنوعی

 • موکت نایلونی
 • موکت پلی پروپیلن
 • موکت تریکستا
 • موکت پلی استر
 • موکت اکرلیک

۵. بافت و روش تولید موکت

روش تولید و بافت موکت نیز یکی دیگر از پارامترهایی است که در تعیین میزان کارایی موکت تاثیر بالایی داشته و در هنگام خرید موکت تایل باید مورد توجه قرار بگیرد.

روش های مختلفی برای تولید موکت وجود دارد. این پارامتر وقتی اهمیت پیدا می کند که موکت برای کفپوش یک فضای پر رفت و آمد، مانند محیط اداری یا سالن اجتماعات و … در نظر گرفته شده باشد.

۶. ضمانت و گارانتی تولید کننده

سعی کنید موکتی را انتخاب کنید که تولید کننده معتبری داشته و همچنین برای موکت گارانتی و ضمانت نامه های معتبر و کافی ارائه می نماید.

کارخانجات و یا وارد کننده موکت تایل معتبر، حتما برای محصول خود، گارانتی ارائه می کنند.

سوالات متداول موکت تایل

موکت تایل خارجی

سونارفلورز وارد کننده موکت تایل خارجی ویلتون در ایران است. این موکت تایل دارای کیفیت و دوام بسیار بالا بوده و جزو پرفروش ترین برندهای موکت تایلی است.

قیمت موکت تایل

قیمت موکت تایل را عوامل مختلفی تحت تاثیر قرار می دهد. از جمله کیفیت، کاربرد، متراژ مورد نظر، جنس الیاف و بسیاری پارامترهای دیگر. ولی حداقل مبلغی که برای خرید موکت های تایل خارجی باید در کنار داشته باشید متری ۱۰۰.۰۰۰ تومان است.

موکت تایل اداری

مزایای استفاده موکت تایل در فضاهای اداری این محصول را به یکی از پر کاربردترین کفپوش های محیط های اداری تبدیل کرده است. ویژگی هایی از جمله عایق صدا بودن، ضد الکتریسیه ساکن بودن، سرعت در نصب و اجرا و جا به جایی موکت تایل اداری را به گزینه ای بسیار مناسب تبدیل کرده است. در انتخاب این محصول باید دقت داشته باشید که صندلی ها بر روی آن به راحتی حرکت کنند.

معایب موکت تایل

هر محصولی دارای مزایا و معایب خاص خود است. یکی از ایراداتی که شاید به این کفپوش مدرن وارد باشد گرانتر بودن آن نسبت به موکت های رولی و معمولی باشد. ولی با توجه به مزایایی که این محصول دارد کامل قیمت بالای آن را توجیه می کند.

گرانترین موکت تایل

گرانترین موکت تایل، موکتی می باشد که الیاف آن از پشم باشد. این نوع از موکت های تایلی دارای نرمی بسیار زیاد، زیبایی و دوام بسیار بالایی می باشند. اکثرا این نوع از موکت ها در مکان های لوکس و منازل (به ویژه برای اتاق کودکان) استفاده می شود.

  021-54863