وبلاگ

سونار فلورز » چرا باید از موکت تایل برای پروژه بعدیتان استفاده کنید

چرا باید از موکت تایل برای پروژه بعدیتان استفاده کنید

استفاده از موکت تایل در پروژه ها
آنچه در این مطلب خواهید خواند

پروژه موکت تایل ، موکت تایل ها معروف به موکت های چندوجهی، کفپوش های نوینی هستند که به صورت گسترده در محیط های اداری و تجاری در حال استفاده هستند و هر روز به میران این استفاده در حال اضافه شدن است. موکت تایل ها مهمولا به شکل مربع هستند – ۴۸×۴۸ , ۵۰×۵۰ , ۶۰×۶۰ , ۹۶×۹۶ سانتی متر موجود است. همچنین بعدی از تولید کنندگان موکت تایل ها را به اشکال مستصلیل، شش ضلعی و مثلث نیز تولید می کنند.

برای پروژه هایی که نیازمند طراحی های سفارشی و خاص هستند و یا برای فضاهای خیلی بزرگ، موکت رولی تنوع طراحی بی همتایی دارد. برای بقیه اهداف مانند استفاده از موکت تایل در رستوران، کافی شاپ، محیط های اداری و بسیاری مکان های دیگر، موکت های تایلی گزینه کم هزینه تری هستند و کارایی بهتری نیز دارند. شاید زمان آن فرا رسیده است که برای پروژه بعدی خود اقدام به خرید موکت تایل کنید.

چگونه از موکت تایل در طراحی هایتان استفاده کنید

نصب موکت تایل را می توان به چندن حالت انجام داد و هر حالتی تاثیرات متفاوتی را ایجاد می کند. این را در ذهن داشته باشید که معمولا از موکت تایل های طرح دار برای مکان های شلوغ و پرتردد استفاده می شود و از موکت های ساده و رنگی برای مکان های استراحت استفاده می شود. موکت تایل ها را میتوان در اشکالی متفاوت نصب کرد تا تاثیرات متفاوتی را از آن حاصل شود.

از موکت تایل های طرح دار می توان برای جاهای شلوغ استفاده کرد و از موکت های رنگی برای فضاهای جداگانه می توان استفاده کرد. همپنین از ترکیب موکت های طرح دار و رنگی می توان برای ایجاد راهنمای مسیر در ساختمان ها استفاده کرد مانند مشخص کردن محل صف کشیدن برای تهیه بلیط. چند وجهی بودن بعضی از موکت تایل ها، آن ها را به ابزاری خلاقانه برای هر معمار و طراح داخلی خوش ذوقی بدل کرده است.

پروژه موکت تایل

مزایای صرفه جویی در زمان و هزینه

در پروژه هایی که از موکت های تایلی در آن ها استفاده شده است صرفه جویی های زیادی هم از لحاظ زمان و هم از لحاظ هزینه در پروژه حاصل شده است.

  • هزینه اولیه خرید موکت تایل می تواند نسبت به موکت های رولی پایین تر باشد. گرچه برای برخی پروژه ها نوع استاندارد موکت های رولی تک رنگ ممکن است هزینه اولیه یکسانی داشته باشد.
  • حمل، جابجایی و نصب موکت تایلها در مقایسه با موکت های رولی راحت تر است و می توان این کارها را در بازه زمانی کمتری انجام داد.
  • ضایعات و پرتی کمتری در نصب موکت تایل ها به جای می ماند. بین ۱ الی ۲ درصد پرتی در موک تایل وجود دارد در حالی که نصب موکت های معمولی بین ۵ الی ۲۵ درصد پرتی دارد.

همه این عوامل موکت تایل ها را برای پروژهایی با محدودیت زمان و یا بودجه مواجه هستند به گزینه ای کامل و ایده آل بدل می کند.

مزایای نگهداری از موکت های تایلی

با توجه به ساختار تایلی این نوع از موکت ها، در صورتی که بخشی از آن دچار آسیب شود و نیاز به تعویض داشته باشد نیازی نیست که کل موکت مانند موکت های رولی تعویض شود بلکه می توان به راحتی فقط بخش آسیب دیده را تعویض کرد.باتوجه به اینکه جا به جایی این نوع از موکت ها به راحتی امکان پذیر است در مکان هایی که دائما در حال تغییر هستند مانند سالن های کنفرانس و دیگر محل های پرتردد، این امکان را برای تکنسین ها به وجود می آورد که به راحتی بتوانند به تجهیزات موجود در کف دسترسی داشته باشند.

موکت تایل های امروزه مانند موکت های رولی راحتی،نرمی، عایق صوتی و حرارتی را فراهم می کنند. این نوع از موکت های ممکن است قابلیت مورد استفاده قرار گرفتن در طراحی های اختصاصی را نداشته باشند.اما این موکت ها مزایای زیادی دارند که می توان به سرعت در اجرا و اقتصادی بودن آنها اشاره کرد و می توان از آن ها در بسیاری از پروژه های تجاری و پروژه های سازمانی استفاده کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با مشاوران سونار فلورز

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

مقالات مرتبط

ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

فروشگاه
لیست علاقمندی
حساب کاربری من