موکت تایل

سونار فلورز وارد کننده بهترین موکت تایل های انگلیسی

موکت تایل چیست؟

شاید برایتان جالب باشد، که بدانید کلمه “موکت” از یک واژه فرانسوی به نام فرش گرفته شده است. در ذهن ایرانی‌ها، موکت یادآور کفپوش‌های بافته یا نبافته‌ای است که به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود. بعد از آنکه موکت‌ها از حالت خودمانی خانه‌ها و روی کاشی‌های سرد و بی روح خانه، به محل‌های پررفت و آمد مانند محل کار، نمایشگاه، کتابخانه و بسیاری از مکان‌های دیگر راه پیدا کرد، برای طراحان تبدیل به یک ابزاری جهت ایجاد خلاقیت در فضا شد.
از بین انواع موکت‌ها، به بررسی یکی از موکت‌هایی به نام موکت تایل (Carpet Tile) پرداختیم که با نام مدولار نیز مشهور است. با استفاده از این موکت، جایگزینی جدید برای موکت‌های رولی در ابعاد مختلف پدید آمد که می‌توانید به صورت تایل‌های مربع و جدا از هم، کنار هم قرار دهید. علاوه بر مربع، اشکال دیگری مثل مستطیل، مثلث، شش گوشه و اشکال خاص دیگری دارد که جلوه زیباتر و شیک‌تری به محیط می‌بخشد و می‌توانید مطابق با نوع کاربری‌تان، از آن‌ها استفاده کرده و فضاهای منحصر به فردی خلق کنید.

کاربرد و مزایای موکت تایل چیست؟

در صورتی که یک طراح یا دکوراتیو هستید، می‌توانید با خلاقیت خود، این موکت‌ها را به کار گیرید. مثلا با قرار دادن طرح‌های مختلف چیدمان منحصر به فردی خلق کنید و یا یک مسیر عبوری را نشان دهید. بسته به سلیقه‌تان می‌توانید انواع مختلف موکت تایل را در کنار هم قرار دهید. در فضاهای پر رفت و آمد که صدای کفش‌ و قدم‌ها نوعی آلودگی صوتی محسوب می‌شود، می‌توانید با قرار دادن موکت در این فضاها، علاوه بر ایجاد یک دکور شیک و منحصر به فرد، از ایجاد سر و صدای اضافی جلوگیری کنید.
به طور کلی استفاده از موکت تایل در محل های پر رفت و آمد مانند فضاهای اداری با تردد بالا، راهروهای اماکن عمومی مانند نمایشگاه ها، هتل ها و سالن های کنفرانس از کاربرد موکت تایل است. از مزایای استفاده از موکت تایل نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورت ایجاد مشکل به دلیل مرور زمان، نیازی به تعویض مساحت زیادی از موکت نبوده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.
 • در صورت سوختن، آلوده شدن و کثیفی، قطعه مورد نظر به راحتی قابل شستشو و یا تعویض است.
 • نصب این مدل موکت نیاز به زمان بسیار طولانی و تعطیلی فضا ندارد. اجرای طرح های مختلف موکت تایلی بر روی کف ساختمان های مسکونی، حمل و نقل آسان به دلیل سایز کوچک، نصب و نگهداری آسان موکت تایل از عوامل دیگر محبوبیت این نوع از کفپوش های مدرن است.
 • کنترل دما و بهره‌وری انرژی از مزیت دیگر استفاده از موکت تایل است که فضای دنجی را در هتل‌ها و هرجای دیگر ایجاد می‌کند.

انواع موکت تایل

الیاف هر موکت بسته به نوع و کاربردی که از آن استفاده می‌کنید، متفاوت است. انواع موکت تایل با توجه به طرح و کاربردشان به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

موکت تایل اداری

موکت تایل اداری

همانطور که از اسمش مشخص است برای ایجاد نما و تنوع در محل کارتان، موکت تایل اداری یک گزینه مدرن محسوب می‌شود. موکت تایل اداری با توجه به رنگ و تنوع، نگهداری و تمیزی آسان، کاهش سر و صدا و قابلیت جلوگیری از صدمات، می‌تواند زینت دهنده شرکت شما شود. تنوعی که موکت تایل اداری در طرح‌های خود دارد، فضای محل کارتان را از بی روحی و خستگی درمی‌آورد. این موکت‌ها از نایلون یا پلی پروپیلن ساخته شده و به عنوان موکت تایل شرکت یا موکت تایل تجاری نیز شناخته شدند.

مزایای موکت تایل اداری

طرح و رنگ متنوع: موکت تایلهای اداری در طرح ها، رنگ ها و انواع متفاوتی در دسترس هستند. با توجه به نیازهای کسب و کارتان، می توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را به سبک خودتان نصب کنید و ظاهر کلی فضای کاری خود را متفاوت کنید.
راحتی: حرکت و جابجایی بر روی این موکت اداری بسیار راحت است. این ویژگی قطعا باعت تقویت عملکرد و بازدهی کارکنان خواهد شد.
نگهداری آسان: با تهیه این موکت تایلهای اداری، دیگر نگران لکه ها و کثیفی آنها نباشید. این موکت های تایلی به راحتی تمیز می شوند.
کاهش سطوح سر و صدا: موکت های تایلی اداری عایق صدا هستند. یعنی شما می توانید آنها را در مناطق پر سر و صدا نصب کنید. موکت های اداری به ایجاد فضایی آرام و راحت برای کارکنان کمک می کند.
جلوگیری از صدمات: نصب موکت تایل، در مکان های لغزنده مفید است. با توجه به اینکه این موکت ها جلوی زمین خوردن را میگیرد احتمال آسیب دیدگی را نیز کاهش می دهد.

قیمت موکت تایل اداری

بودجه‌ای که برای استفاده از موکت تایل اداری صرف می‌کنید، بسیار اهمیت دارد. چون در صورتی که قصد استفاده از موکت تایل اداری با مبلغی ارزان باشید، به مراتب ممکن است درآینده هزینه‌های جانبی دیگری روی دست‌تان بگذارد که نسبت به نوع باکیفیت آن، مقرون به صرفه نیست.

موکت تایل هتلی

این مدل را با عنوان موکت هتلی در هتل‌ها مشاهده کردید. فلسفه‌ای که در پی استفاده از موکت تایل هتلی به میان می‌آید، باعث جذب گردشگران و مهمانان زیادی به هتل شده است. این، هنر تخصص شما است که چگونه با موکت هتلی، فضای خاص و منحصر به فردی در هتل ایجاد کنید. در نظر داشته باشید در صورتی که بخواهید برای حجم زیادی از فضا، از موکت رولی یا دیوار به دیوار استفاده کنید، علاوه بر زمان نصب بیشتر، در نهایت برایتان گران‌تر تمام می‌شود. در حالی که موکت تایل هتلی علاوه بر قابلیت ایجاد طرح متنوع، مقرون به صرفه است و سرعت اجرا و نصب آن نیز سریع‌تر است.
موکت‌ تایل هتلی نه تنها برای استفاده در هتل، کاربرد دارد، بلکه می‌توانید آن‌ها را در رستوران، کافی شاپ و باشگاه نیز استفاده کنید. خاصیت آکوستیکی این موکت‌ها علاوه بر طرح متنوعی که دارد، طراحان شیک پسند را به چالش می‌کشد.

قیمت موکت تایل هتلی

بسته به طرح و ضخامتی که انتخاب می‌کنید و فضایی که قصد دارید موکت را در آنجا استفاده کنید، این مبلغ متفاوت است. اما در نهایت نسبت به موکت رولی گزینه مقرون به صرفه‌ای است.مردم

موکت تایل ترافیکی

در اماکن‌ پرتردد که ترافیک عبور و مرور زیاد است، مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل را می‌توان زیر دسته موکت‌ تایل اداری نامید که در ادارات و مکان‌های پر رفت و آمد کاربرد منحصر به فردی دارد.

موکت تایل رولی

موکت تایل، به صورت اشکال مختلف و جدا از هم بوده که به نسبت موکت رولی هزینه نگهداری کمتری دارد و در صورت آسیب، به جای تعویض تمام رول، می‌توان بخش آسیب دیده را تعویض کرد. بنابراین زمانی که از موکت رولی صحبت می‌کنیم، منظور رول موکت‌های غیر قابل جداشونده‌ای است که طرح‌های غیر متنوع و مشخصی دارد.

موکت تایل طرح دار

طرح‌های مختلفی در طراحی موکت تایل استفاده شده که می‌تواند جذابیت آن را چند برابر کند. استفاده از موکت تایل پازلی، شطرنجی و یا طرح‌های هندسی، در چندین رنگ و طرح، می‌تواند به مکان شما روح و گرمای خاصی ببخشد.

موکت تایل ساده

همانطور که از اسم‌شان پیداست دارای طرح‌های ساده و معمولا تک رنگی هستند که از قدیمی‌ترین نوع موکت تایل به شما می‌رود.

جنس الیاف موکت تایل

با تولید به محیطی که قصد استفاده موکت تایلی در آن محیط را دارید باید به جنس الیاف موکت تایلی که می خواهید تهیه کنید توجه کنید.الیاف مورد استفاده در موکت های اداری، مسکونی، هتلی و … دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. بعضی از آن ها برای مکان های کم تردد و برخی مناسب برای مکان های پرتردد هستند. همچنین بعضی از آن ها بسیار راحت تمیز می شوند و بعضی قابل شستشو نیستند، برخی از آن ها با قابلیت های عدم جذب کثیفی، قابلیت بالای انعطاف پذیری و غیره تولید شده اند و مابقی این قابلیت ها را شاید نداشته باشند.
لازم است بدانید ۸۰% قیمت موکت به الیاف آن برمیگردد، پس باید بدانید کدام یک از این کیفیت الیاف برای چه مکانی مناسب است.

پلی آمید: این جنس از الیاف بهترین گزینه در بین نخ های مورد استفاده برای تولید موکت تایل است. در زیر مزیت های الیاف پلی آمید را می توانید بررسی کنید.

 • حالت ارتجاعی بسیار عالی
 • مقاومت پیچ خوردگی های الیاف در برابر بازشدن
 • قابلیت تمیزشوندگی عالی
 • مقاومت زیاد در برابر کثیف شدن
 • قابلیت پنهان سازی کثیفی و چرک
 • مقاومت در برابر سایش
 • حداقل پرزدهی
 • طول عمر بالا

پلی استر: تا زمانی که الیاف پلی استر را با نایلون مقایسه نکنیم، انعطاف پذیری و مقاومت خوبی در برابر لکه دارند. از جمله مزایای الیاف پلی استر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع زیاد در طرح و رنگ
 • ضد حساسیت
 • مقاوم در برابر رطوبت، بید و کپک زدن
 • مقاومتر و ارزانتر از پشم و نایلون

این نکته را درباره الیاف پلی استر باید بدایند، تا زمانی که از آن ها در برابر لکه های روغنی محافظت شود، قابلیت تمیز کردن و نظافت خوبی دارند.

پلی پروپیلن: الیاف پلی پروپیلن در مقابل لک و کثیفی مقاوم هستند و قیمت موکت بافته شده از الیاف پلی پروپیلن ارزان تر از انواع دیگر الیاف می‌باشد.
این نوع از الیاف به صورت Solution Dyed رنگرزی می‌شوند. با این حال، این الیاف حالت ارتجاعی ضعیفی دارند.
در مدل های موکت تایل ارزان از این الیاف استفاده می شود. از ویژگی های موکت های بافته شده از این الیاف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت در برابر آب و رطوبت
 • مقاوم در برابر لکه
 • مقاوم در برابر فشار زیاد و الکتریسیته ساکن
 • پلی پروپیلن برخلاف دیگر الیاف، آب را به خود جذب نمی‌کند.

جنس موکت ها امکان دارد که ترکیبی از پلی آمید و پلی استر یا پلی استر و پلی پروپیلن باشد.

الیاف پشم: گرانترین و بهترین الیاف جهت تولید موکت، الیاف پشم است. لطافت، نرمی و احساس خوبی که این نوع الیاف به شما می دهند، بی همتاست. استقامت و انعطاف پذیری این الیاف بسیار بالاست اما از طرف دیگر قیمت موکت تولید شده از الیاف پشم بسیار بالاتر از موکت تولید شده از نایلون است. حتی بهترین الیاف تولیدی نیز نمی توانند تمام خصوصیتها و مزایای پشم را در خود جای دهند.

ویژگی های یک موکت تایل خوب

موکت تایل

 •  وزن ظاهری موکت
 • تراکم موکت
 • پیچیدگی الیاف
 • الیاف موکت
 • بافت و روش تولید موکت
 • ضمانت و گارانتی تولید کننده

بهترین برند موکت تایل

بهترین و ماندگارترین جنس موکت تایل، جنس ابریشمی است. با این حال همین ویژگی نیز به تنهایی نمی‌تواند تمام خصوصیات یک موکت تایل خوب را در خود قرار دهد. برای خرید یک موکت تایل خوب و باکیفیت فاکتورهای زیادی تاثیرگذار است که از جمله می‌توان به مواردی همچون وزن ظاهری، بافت و روش تولید، الیاف، پیچیدگی موکت، وزن ظاهری و گارانتی آن اشاره کرد. با این خصوصیات، می‌توان یکی از بهترین موکت‌های تایلی را با برند انگلیسی ویلتون مثال زد که با کیفیت و دوام بالا، تبدیل به پرفروش‌ترین موکت تایلی در ایران شده است. در واقع ویلتون، برندی از موکت تایلی است که در آن می‌توانید شاهد تمام ویژگی‌هایی باشید که یک موکت تایلی خوب و باکیفیت خواهد داشت.

قیمت موکت تایل

پارامتر قیمت به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که با توجه به الیاف، اندازه، نوع و کیفیت موکت تایلی تعیین می‌شود. برای مثال موکت تایلی پشمی از ماندگارترین و گران‌ترین موکت‌های تایلی در بازار است که اغلب در منازل و اتاق بچه استفاده می‌شود. با این حال اگر به دنبال خرید یک موکت تایلی باکیفیت خارجی هستید، خودتان را برای پرداخت مبلغ متری ۱۰۰ هزار تومان آماده کنید.

ویژگی موکت تایل های خارجی سونار فلورز

انتخاب موکت که به دنبال انتخاب یک خریدار معتبر اتفاق می‌افتد، تاثیر زیادی در خرید شما دارد. خرید از فروشنده‌ای که در حرفه خود متخصص است و می‌تواند علاوه بر فروش، با توجه به شرایط‌تان به شما مشاوره دهد، و پس از خرید نیز با خدمات پس از فروش همراه‌تان باشد، لذت خرید را برایتان چند برابر می‌کند. سونار فلورز، مرکز تخصصی فروش انواع کفپوش بوده و به عنوان واردکننده یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای موکت تایل، برند ویلتون انگلیس، شناخته شده است و آرامش و امنیت را به فضای شما هدیه می‌کند.

سفارش و خرید موکت تایل

برای خرید انواع موکت تایل یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید. هدف این مجموعه ارائه گروهی از محصولات تخصصی کفپوش های ساختمانی، تجاری، اداری و ورزشی است تا ضمن ایجاد طرح و رنگ جدید در سازه‌ های کشور، قیمت تمام شده برای کارفرمایان را کاهش داده و محصولی با دوام به مردم ارائه کند.

  021-54863