موکت تایل چیست

موکت تایل چیست

موکت تایل چیست 1280 450 سونارفلورز

موکت تایل چیست ؟ موکت تایل که به عنوان موکت مربعی یا موکت مدولار نیز شناخته می‌شود، یک جایگزین مدرن و شیک برای موکت های رولی استاندارد است.

اگر چه نصب موکت تایل به آسانی توسط خودتان قابل اجرا است، اما این محصول نیز مانند هر محصول دیگری مزایا و معایب خود را دارد.

از جمله کاربرد های موکت تایل می توان به استفاده از این نوع موکت در محیط ‌های تجاری، مدارس و فرودگاه ‌ها و محیط های اداری اشاره کرد.

استفاده از موکت تایل در محیط های مسکونی از استقال خوبی برخوردار است، پس قبل از تصمیم گیری در مورد کفپوش ها می توانید این محصول جدید را نیز بررسی کنید.

در زمان تصمیم گیری بین موکت تایلی و موکت های رولی مواردی را باید در نظر داشته باشید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

موکت تایل منازلطرح های موکت تایل

​​​​​​​موکت های تایلی دارای طرح ها و رنگ های بیشماری هستند. آن ها در در طرح ها و اشکال مختلفی در دسترس هستند:

  • سایزهای مختلف
  • انواع مختلف فیبرها
  • سبک شمعی
  • مدل های اختصاصی

در نتیجه با استفاده از موکت های مدولار فرصت ‌های طراحی بی شماری در اختیار دارید.

این بدان معنی است بالاخره می توانید موکت تایل مورد نظر خود را پیدا کنید تا طرح مورد علاقه خود را پیاده سازی کنید.

علاوه بر موارد بالا تفاوت عمده ای که بین موکت های تایلی و موکت های رولی وجود دارد، بکینگ آنها می باشد.

بکینگ موکت های مدولار می تواند از وینیل، فایبرگلاس، وینیل/فایبرگلاس، یورتان، پلی پروپلین بافته شده و وینیل بافته شده باشد. این مواد علاوه بر حفظ و ارائه کیفیت بالاتر باید ثبات در ابعاد موکت ها می شوند و آن ها را در برابر رطوبت مقاوم می کنند.

علاوه بر بکینگ های متفاوتی که موکت تایل ها دارند، موکتهای تایلی در دو نوع پشت چسب دار و بدون چسب هستند که شما بنا به نیاز و کاربردی که مد نظر دارید می توانید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. ​

انتخاب موکت تایل مورد نظر خود

​​​​​​هنگام انتخاب موکت تایل برای اتاق خود، جدا از رنگ و طرح موکت بسیار مهم است که تصویر بزرگتری را در نظر داشته باشید.

در هنگام خرید باید علاوه بر نگاه کردن به یک قطعه از موکت تایل بتوانید کف محل مورد نظر را نیز تصور کنید که موکت تایل قرار است بر روی آن نصب شود.

این کار علی الخصوص زمانی مهم می شود که بخواهید با استفاده از موکتهای تایلی یک الگو و طرح (pattern) را در کف خود پیاده سازی کنید، در این زمان باید بتوانید تصور خوبی از طرح پیاده سازی شده داشته باشد تا در نهایت طرح دلخواهتان نصب شود.

همچنین باید به ابعاد موکت تایل هم توجه داشته باشید.

سایز و ابعاد تیکه های موکت، در طرح تمام شده بسیار تاثیرگذار هستند.

نکته مهم دیگری که هنگام تصمیم‌گیری در مورد خرید موکت تایل باید در نظر بگیرید، گارانتی تولید کننده موکت تایل است که از سرمایه‌گذاری شما در برابر خراب شدن موکت تایلها محافظت می کند.

اشکالاتی مانند کوچک شدن، شکم دادن، فر خوردن و گوله گوله شدن از اشکالاتی است برای این نوع از موکت ها ممکن است پیش بیاید.

مزایای موکت تایلمزایای موکت مدولار

موکت تایل ها دارای مزایای زیادی هستند از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نصب راحت‌ تر نسبت به موکت های رولی استاندارد: بسته های آموزش نصب موکت تایل وجود دارد که با استفاده از آن ها خودتان هم می توانید کار نصب  موکت تایل را انجام دهید.

این نوع از موکت ها را میتوان بر روی بسیاری از سطوح مانند چوب و سرامیک به سادگی نصب کرد. این کار نیز به سرعت و بدون کارهای بازسازی قابل انجام است.

تمیزکردن و نگهداری آسانتر: برای نصب موکت تایل نیازی به چسب نمی باشد بنابراین در صورت نیاز می توان آن را شست و بعد از خشک شدن دوباره سرجای خود نصبشان کرد. همچنین در صورتی که قسمتی از این موکت ها آسیب ببیند می توانید تنها ناحیه مورد نظر را تعویض کنید و نیازی به تعویض کل آن نمی باشد.

این نوع از موکت ها آزادی زیادی در طراحی برای شما ایجاد می کنند و این امکان را برای شما فراهم می کنند تا عمق بیشتری به اتاق خود دهید.

مقاومت در برابر لکه: موکت تایل ها در برابر لکه نیز مقاوم هستند. بنابراین دیگر لازک نیز نگران ریختن مواد و لک شدن موکت هایتان باشید.

معایب موکت تایل

این نوع از کفپوش ها معایبی نیز دارند که لازم است از آن ها آگاه باشید. از جمله معایب موک تایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درزهای موکت تایل راحت تر نسبت به موکت های رولی دیده می شود. در صورتی که هنگام نصب دقت لازم انجام نشود درزها به صورت نامتقارن دیده می شوند.
  • بر خلاف موکت های رولی سطح زیرین این نوع از موکت های باید صاف باشد و در محیط هایی که کپک و رطوبت زیادی وجود دارد، این نوع از کفپوش ها گزینه مناسبی نمی باشد.
  • قیمت موکت تایل نسبت به موکت های رولی گرانتر است.

با بسیاری از ویژگی‌های مفید و تطبیق پذیری محل، کاشی‌های فرش یک انتخاب کفپوش مقرون‌به‌صرفه و شیک برای هر خانه‌ای هستند. علاوه بر این، نصب آن‌ها آسان است، که به شما اجازه می‌دهد خانه خود را با یک پروژه سریع آخر هفته به روز رسانی کنید

    021-54863