وبلاگ

سونار فلورز » نظافت موکت تایل

نظافت موکت تایل

نظافت و شستشو موکت تایل
آنچه در این مطلب خواهید خواند

موکت تایل به عنوان نسل جدیدی از انواع کف‌پوش و موکت در بازار کنونی عرضه می‌شوند و توانسته‌اند به خوبی تمام ویژگی‌های یک موکت خوب و مطمئن را برای استفاده در محیط‌های مختلف، ارائه کند. نظافت موکت تایل یکی از جمله مواردی است که افراد به خصوص در محیط‌های پر رفت و آمد و عمومی، توجه خاصی را به آن منعکس می‌کنند. بدین منظور در ادامه به بیان مطالبی در خصوص نظافت مؤثر موکت‌های تایل پرداخته‌ایم؛ با ما همراه باشید

نحوه نظافت موکت تایل

موکت تایل یکی از کاربردی‌ترین آیتم‌های دکوراسیون داخلی است که چه در فضاهای کم تردد و چه در فضاهای با ترافیک بالا، زیبایی محیط را چند برابر می‌کند. این موکت‌ها به آسانی نصب می‌شوند و در صورتی که به درستی از آن‌ها مراقبت کنید، می‌توانید تا سالیان زیادی درخشندگی و ساختار خود را حفظ کنند. نظافت موکت تایل از جمله موارد مراقبتی است که باید همواره به آن توجه داشته باشید و بازه‌های زمانی منظمی را به این کار اختصاص دهید.

البته باید توجه داشته باشید که اگر از بهترین کیفیت‌های موکت تایل استفاده کنید، کمترین میزان آلودگی را خواهید داشت؛ درواقع بهترین نمونه‌های موکت تایل، مقاومت بیشتری درباره لکه و عوامل آلودگی خواهند داشت و بدین ترتیب می‌توانید تا حدود زیادی در وقت و هزینه‌های ناشی از نظافت موکت، جلوگیری کنید. بدین منظور می‌توانید انواع موکت تایل موجود در فروشگاه سونار فلورز را مورد بررسی قرار دهید؛ این موکت‌ها تمام از بهترین و معتبرترین برندها هستند که با بالاترین سطوح کیفیتی و مناسب‌ترین قیمت‌ها توسط سونار فلورز، نماینده انحصاری برندهای موکت تایل در ایران، ارائه می‌شوند.

تمیز کردن عمیق موکت‌های تایل

تمیز کردن موکت تایل

یکی از مزایای استفاده از موکت تایل، سهولت نگهداری از آن است و در این شرایط نظافت اصولی این موکت‌ها باعث می‌شود که بهترین جلوه و کیفیت ظاهری را از آن‌ها دریافت کنید. بنابراین لازم است که در بازه زمانی منظم، با استفاده از روش‌های مختلف و شوینده‌های تخصصی، موکت‌های تایل را به طور عمیق پاک‌سازی کنید؛ در ادامه می‌توانید با نحوه نظافت موکت تایل و روش‌های  مختلف  شستن موکت تایل  آشنایی پیدا کنید:

روش اول، با استفاده از پودر موکت شوی

روش اول یکی از تخصصی‌ترین روش‌های تمیز کردن موکت تایل است که بدون جداسازی موکت‌ها انجام می‌شود. در این روش به دلیل استفاده از برس‌های مخصوص و پاک‌کننده‌های قوی، عمیق‌ترین آلودگی‌ها نیز از پرز موکت تایل پاک خواهند شد و درنهایت موکت به ساختار اولیه خود باز می‌گردد. در این روش لازم است که ابتدا با استفاده از اسپری‌های تمیزکننده، سطح موکت را پوشش دهید؛ در مرحله بعدی باید پودر لکه بر مناسب برای موکت را با استفاده از ابزار مناسب، روی سطح موکت تایل اعمال کنید. این فرآیند را می‌توانید به وسیله برس مخصوص و یا دستگاه‌های چرخشی مناسب انجام دهید. درنهایت مواد شوینده و لکه بر را به وسیله موکت شوی یا جارو برقی صنعتی، پاک کنید.

روش دوم، شستن موکت تایل

روش بعدی یکی از اصلی‌ترین روش‌های پاک‌سازی عمیق موکت‌های تایل است که در دوره‌های زمانی منظم، برای جلوگیری از رشد باکتری و سخت شدن آلودگی‌ها انجام می‌شود. بدین منظور می‌توانید قطعات موکت تایل را موقتاً از زمین جدا کرده، آن را به وسیله آب گرم و شوینده مناسب شستشو دهید، موکت را در جای مناسب و خشک قرار دهید و سپس به مکان اولیه خود بازگردانید. البته توجه داشته باشید که پس از شستن موکت تایل، قطعات حتماً کاملاً خشک شده باشند و هیچ رطوبتی در سطح بستر قرارگیری آن‌ها وجود نداشته باشد.

روش تمیز کردن لکه های موکت تایل

نظافت و لکه گیری موکت تایل

هنگامیکه متوجه می‌شوید که لکه‌ای روی موکت تایل ایجاد شده است، لازم است بلافاصله نسبت به از بین بردن آن اقدام کنید. بدین ترتیب لکه بدون آسیب به ساختار موکت و بدون سخت شدگی، حذف خواهد شد؛ در ادامه می‌توانید مراحل تمیز کردن موکت اداری و لکه بری آن را مورد بررسی قرار دهید:

  • ابتدا  با استفاده از شوینده ملایم، منطقه آلوده را پاک‌سازی کنید.
  • استفاده از لکه بر موکت، کاملاً لکه را پوشش دهید؛ این کار را می‌توانید به وسیله پارچه تمیز یا اسفنج مخصوص انجام دهید.
  • پوشش لکه بر را با استفاده از حلال‌های مبتنی بر آب، کاملاً پاک‌سازی کنید.
  • به منظور خشک شدن سریع و جلوگیری از باقی ماندن رطوبت روی موکت تایل می‌توانید پس از چند دقیقه محل شستشو را به وسیله جارو برقی خشک کنید.

در این شرایط اگر آلودگی و لکه سطح وسیع‌تری دارد و روش‌های ذکر شده برای آن مؤثر واقع نشد، می‌توانید از ویژگی منحصر به فرد موکت‌های تایل برای پاک‌سازی آن استفاده کنید. بدین ترتیب قطعه‌ای از موکت که لکه روی آن وجود دارد را به راحتی جدا کنید و آن را کاملاً شستشو دهید. همچنین در صورت باقی ماندن لکه می‌توانید تایل را با تایل جدید جایگزین کنید. همچنین توجه داشته باشید که برای نظافت موکت تایل لازم است که محلول و شوینده مورد نظر را در سطحی جزئی از موکت تایل آزمایش کنید. بدین ترتیب پس از گذشت چند دقیقه اگر هیچ واکنش یا آسیبی در موکت مشاهده نکردید می‌توانید بدون نگرانی آن را روی سطوح وسیع‌تر موکت تایل اعمال کنید.

راه های پیشگیری از کثیف شدن موکت تایل

تمیز نگه داشتن موکت تایل

نظافت موکت تایل و تمیز نگه داشتن آن، ضمن افزایش طول عمر و صرفه جویی در هزینه، وقت و انرژی، باعث می‌شود که موکت جلوه بهتری داشته باشد. همین موضوع می‌توانید حس خوبی را به بازدیدکنندگان در محیط مورد نظر منتقل کند؛ علاوه بر این جلوگیری از کثیف شدن موکت تایل می‌تواند رشد کپک و باکتری‌ها را کاهش داده و با جلوگیری از انتشار میکروب، سلامت شما را تضمین کند. بنابراین لازم است که روش‌هایی را برای تمیز نگه داشتن موکت تایل، به کار ببرید؛ در ادامه می‌توانید با برخی از این روش‌ها آشنایی پیدا کنید:

  • از پادری استفاده کنید: برخی آلودگی‌های خشن می‌توانند به ساختار موکت تایل آسیب وارد کنند، بنابراین برای جلوگیری از این آسیب می‌توانید از پادری‌های مخصوص برای درب ورودی استفاده کنید. این سازوکار باعث می‌شود که به راحتی بتوانید آلودگی را پیش از ورود و قدم زدن روی موکت تایل، به دام بیندازید.
  • به طور مداوم جارو برقی بکشید: جارو کشی منظم می‌تواند نقش مهمی در دوام موکت تایل داشته باشد، اما باید توجه داشته باشید که این فرآیند را به صورت آهسته و با صرف زمان کافی به انجام برسانید. درواقع جارو برقی سریع و بدون دقت، می‌تواند منجر به آسیب در بافت و الیاف موکت شود و آلودگی را به طور مؤثر از بین نبرد. در این شرایط توضیح می‌شود که مناطق پر رفت و آمد را بین دو تا سه بار در هفته جارو برقی بکشید.
  • آلودگی را به سرعت پاک کنید: ماندن آلودگی روی موکت تایل پس از مدتی منجر به ایجاد لکه های سخت خواهد شد؛ بنابراین بهتر است که بلافاصله آلودگی و لکه را با روش و پاک‌کننده مناسب پاک کنید. همچنین بهتر است که پس از هر بار جارو کشی و نظافت، سطح کلی موکت را بررسی کنید و هرگونه آلودگی جزئی را حذف کنید.

جمع بندی

خوشحالیم که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید؛ بدین ترتیب دانستیم که موکت تایل به عنوان آیتمی مقرون به صرفه، بادوام و باکیفیت، همواره می‌تواند انتخابی مناسب برای دستیابی به مقاومت مطلوب در محیط‌های پرتردد باشد. از طرفی موکت‌های تایل را به دلیل ساختار ظریف و زیبایی که دارند می‌توان در انواع طرح‌ها و سبک‌های خلاقانه در محیط‌های خانگی و کم تردد نیز استفاده کرد. اما در این شرایط لازم است نکات ذکر شده در خصوص نظافت موکت تایل را به خوبی مورد نظر قرار داده و به حفظ ساختار این محصولات کمک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با مشاوران سونار فلورز

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

مقالات مرتبط

ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

فروشگاه
لیست علاقمندی
حساب کاربری من